28.11.2023

Zmiana adresu Pracowni

Informujemy, że z końcem roku żegnamy się z dotychczasową lokalizacją Pracowni Psychologicznej Bliżej i od stycznia 2024 roku będzie można nas znaleźć pod nowym adresem - przy ulicy Sielawy 23/24 w Poznaniu. Wkrótce strona internetowa zostanie uzupełniona o te zmiany, zapraszamy do śledzenia aktualności.
05.09.2023

Certyfikat Somatic Experiencing

Z przyjemnością zawiadamiamy, że psychoterapeuta Pracowni Psychologicznej Bliżej, Tomasz Grabiec, ukończył 3-letnie szkolenie Somatic Experiencing - dotyczące pracy z traumą szokową i rozwojową za pomocą metod zorientowanych na ciało. Jest to ważne uzupełnienie repertuaru oddziaływań psychoterapeutycznych, zgodne z najnowszą wiedzą neuropsychologiczną dotyczącą zmian zachodzących w układzie nerwowym pod wpływem doświadczeń traumatycznych.
15.11.2022

Somatic Experiencing

W naszej Pracowni oferujemy także terapię w nurcie Somatic Experiencing (SE). Jest to metoda szczególnie przydatna w pracy z tzw. traumą szokową, czyli doświadczeniem sytuacji związanej z nagłym zagrożeniem zdrowia lub życia. Przykładami takich sytuacji są: napaść (agresja fizyczna, seksualna), wypadek komunikacyjny, poważny zabieg medyczny, duszenie się, topienie, uczestniczenie w działaniach wojennych. SE znajduje także zastosowanie w przypadku traum relacyjnych i emocjonalnych oraz wszędzie tam, gdzie poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji zostaje poważnie zachwiane.

Jak pisze Peter Levine, twórca SE: „Trauma jest wewnętrznym kaftanem bezpieczeństwa, który tworzy się w chwili, kiedy moment przerażenia zostaje zamrożony w czasie (...) Kiedy przytłacza nas zagrożenie, jesteśmy jak zamrożeni w lęku, tak jakby cała nasza instynktowna energia przetrwania została pobudzona, ale jakbyśmy nie mieli dokąd pójść”. Konsekwencją tego stanu rzeczy są stany depresyjne, zaburzenia lękowe, PTSD, zaburzenia adaptacyjne.

W Pracowni możliwość terapii SE oferują dwie osoby będące w procesie szkolenia tą metodą (etap zaawansowany): Tomasz Grabiec oraz Paulina Mejsner.

Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu.
4.05.2022

Witamy nową członkinię Pracowni Psychologicznej Bliżej

Z radością informujemy, że zespół Pracowni Psychologicznej Bliżej powiększył się. Dołączyła do nas Katarzyna Lewczycka, psycholożka i psychoterapeutka ericksonowska. Zapraszamy do zapoznania się opisem jej osoby, a także do korzystania z jej wiedzy i doświadczenia. Dane do kontaktu znajdują się w tym miejscu.
25.02.2022

Pomoc psychologiczna dla osób z Ukrainy

Zespół Pracowni Psychologicznej Bliżej jest gotowy udzielać nieodpłatnej pomocy psychologicznej dla osób dotkniętych wojną na Ukrainie. Spotkania są możliwe zarówno w naszej Pracowni, jak i on-line; mogą odbywać się w języku polskim lub angielskim. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Katarzyną Grabiec, Natalią Rucińską-Wojtkowiak, Moniką Jańczak i Magdą Krawiarz. Dane do kontaktu znajdują się w tym miejscu.
25.06.2021

Wywiad z Katarzyną Grabiec

Na portalu HelloZdrowie.pl ukazał się wywiad z Katarzyną Grabiec, psychoterapeutką i współzałożycielką Pracowni Psychologicznej Bliżej. Rozmowa dotyczy psychoterapii w nurcie integracyjnym i ma na celu przybliżenie tej formy terapii. Polecamy także pozostałe artykuły z tej serii omawiające inne podejścia terapeutyczne. Link poniżej.
HelloZdrowie - wywiad na temat terapii integracyjnej
01.05.2020

Witamy nowego członka Zespołu Pracowni Psychologicznej Bliżej

Z przyjemnością zawiadamiamy, że nasz zespół psychoterapeutów powiększył się o nową osobę. Jest nią Magdalena Nowojska, terapeutka psychodynamiczna. Z pełnym opisem można zapoznać się klikając w link poniżej. Zapraszamy do kontaktu!
Magdalena Nowojska - opis
08.04.2020

Badanie dotyczące sposobów radzenia sobie w czasie pandemii COVID-19

Zapraszamy do udziału w badaniu przeprowadzanym przez UAM w Poznaniu. Dotyczy ono sposobów radzenia sobie w czasie pandemii COVID-19. Badanie jest anonimowe.
Link do strony z badaniem
14.03.2019

Kolejne szkolenie w nurcie Somatic Experiencing

W dniach 13-14 marca 2020r. Tomasz Grabiec i Katarzyna Grabiec uczestniczyli w szkoleniu Introduction to Somatic Experiencing. SE jest metodą pracy terapeutycznej znajdującą szczególne zastosowanie w pomocy osobom doświadczającym tzw. traumy szokowej (PTSD). Szkolenie prowadziła Doris Rothbauer - certyfikowana terapeutka i nauczycielka SE.
02.12.2019

Powiększenie zespołu Pracowni

Zespół Pracowni Psychologicznej Bliżej powiększa się o nową osobę. W dniu dzisiejszym witamy Magdalenę Krawiarz: psychologa, psychoterapeutę integracyjnego, trenera oraz mediatora. Zapraszamy do kontaktu!
12.11.2019

Szkolenie w nurcie Somatic Experiencing

Miło nam poinformować, że w dn. 01-03.11.19 i 08-11.11.19 Pani Katarzyna Grabiec uczestniczyła w dwuczęściowym szkoleniu organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Somatic Experiencing pt. "Praca z traumą rozwojową i emocjami zatrzymanymi w strukturach ciała". Szkolenie to dotyczyło rozwijania umiejętności terapeutycznej pracy nad regulacją emocjonalną u osób doświadczających traum rozwojowych. Osobą prowadzącą był terapeuta i superwizor Somatic Experiencing - Yuri Zelez.
28.08.2019

10-lecie Pracowni Psychologicznej Bliżej

Z radością informujemy, że Pracownia Psychologiczna Bliżej obchodzi w tym roku 10-lecie swojego istnienia. Od 2009 roku współpracowaliśmy z wieloma instytucjami i organizacjami, realizowaliśmy projekty unijne, prowadziliśmy zajęcia w szkołach i na uczelniach. Od samego początku pomagaliśmy również osobom doświadczającym trudności emocjonalnych oferując im profesjonalną psychoterapię. Przez lata nasz zespół powiększał się – obecnie tworzy go 6 psychoterapeutów, którzy dbają o ciągłe podnoszenie swoich kwalifikacji. Pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy w ciągu ostatnich 10 lat obdarzyli nas zaufaniem: pacjentom oraz uczestnikom warsztatów i szkoleń. Mamy nadzieję służyć Państwu profesjonalną pomocą przez kolejne lata.
20.09.2018

VIII Sympozjum Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowie

Psychoterapeutka Pracowni Psychologicznej Bliżej Marta Karbowa-Płowens uczestniczyła w VIII Sympozjum Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej, które odbyło się w dniach 15-16 września 2018 roku w Krakowie. Sympozjum zgromadziło psychoterapeutów z całej Polski. Wystąpienia dotyczące psychoterapii- jej planowania, aspektów diagnostycznych, indywidualizowania sposobu pracy w zależności od pacjenta- trwały dwa dni. Marta Karbowa-Płowens prezentowała opis przypadku podczas dwudniowych superwizji szkoleniowych, które odbyły się po Sympozjum. Superwizje poprowadził profesor Stephan Doering - znany psychoterapauta psychodynamicznej z Wiednia. Gratulujemy!!
17.04.2018

III Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa

Terapeutki naszej Pracowni - Pani Monika Marszał i Pani Agnieszka Schwark-Wojnarowska uczestniczyły w III Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej pt. "Regulacja emocji - wehikuł zmiany w psychoterapii", organizowanej przez Naukowe Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej. Odbyły się bardzo ciekawych wykłady Karen Marody, Mary Target, Jona Fredricksona i Jeffreya D. Rotha. Konferencja pełna była inspirujących dyskusji i refleksji nad osobistymi przeżyciami dotyczącymi prowadzenia psychoterapii.
11.04.2018

Ważna nominacja!

Z przyjemnością informujemy, że nasza terapeutka dr Monika Marszał została nominowana do członkostwa w European Society for the Study of Personality Disorders (ESSPD). ESSPD to międzynarodowe stowarzyszenie, które zrzesza specjalistów w dziedzinie zaburzeń osobowości - w aspekcie badań naukowych, pracy klinicznej oraz działalności dydaktycznej. Więcej informacji na stronie internetowej http://www.esspd.eu/about-esspd/
02.04.2018

Szkolenie w Anna Freud Center

Miło nam poinformować, iż w dniach 26-28 marca nasza psychoterapeutka, dr Marta Karbowa-Płowens uczestniczyła w niezwykle interesującym szkoleniu organizowanym przez Anna Freud Center w Londynie pt. ,,Reflective Functioning on the Adult Attachment Interview". Szkolenie dotyczyło diagnozowania poziomu refleksyjnego funkcjonowania (mentalizacji) na podstawie Wywiadu Przywiązania w Dorosłości. Szkolenie poprowadził dr Tobias Nolte.
24.11.2017

Polecamy!

Z radością informujemy, że rozdział pt. "Seksualność i problemy seksualne w teoriach przywiązania i mentalizacji" autorstwa naszej terapeutki dr Moniki Marszał znalazł się w najnowszej publikacji wydanej przez Wydawnictwo Naukowe PWN. Znalazły się tam teksty takich autorów jak: prof. L. Cierpiałkowska, prof. M. Lech-Starowicz, dr S. Murawiec i W. Hańbowski. Książka właśnie trafiła do sprzedaży, zapraszamy do lektury!
05.05.2017

Filia Pracowni Psychologicznej Bliżej w Toruniu!

Z dumą informujemy, że w maju tego roku uruchomiliśmy filię naszej pracowni w Toruniu przy ul. Bydgoskiej 56/32. Zespół psychoterapeutów filii toruńskiej pracuje w nurcie psychodynamicznym., kwalifikacje uzykiwał w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Filia prowadzona jest przez współzałożycielkę Pracowni poznańskiej - Magdalenę Marzec. Zapraszamy na stronę Pracowni www.blizej.com.pl/torun.
10.01.2017

Do zespołu Pracowni Bliżej dołączyła Pani Agnieszka Schwark!

Pani Agnieszka jest magistrem psychologii, jako psychoterapeutka pracuje w nurcie psychodynamicznym. Specjalizuje się w terapii indywidualnej osób dorosłych, dzieci i młodzieży.
Jest słuchaczką Studium Psychoterapii przy Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Uczestniczyła w szkoleniu Psychoterapia oparta na mentalizacji - MBT współorganizowanym przez Anna Freud Centre w Londynie.
Witamy w zespole!!

10.10.2016

Witamy w zespole Panią Marię Stefańską!

Pani Maria jest psychologiem, absolwentką UAM w Poznaniu. Pracuje w nurcie psychoterapii integracyjnej, w dużej mierze w oparciu o ujęcie poznawczo-behawioralne i humanistyczne. Prowadzi psychoterapię indywidualną dla dorosłych. Od 4 lat wspiera wojskowych oraz konsultantów cywilnych z całej Europy w przechodzeniu zmian zawodowych oraz sytuacji kryzysowych. Posiada doświadczenie w doradztwie zawodowym i personalnym. Prowadziła warsztaty komunikacji międzykulturowej, treningi oraz zajęcia team-buildingowe wykorzystując między innymi techniki dramowe. Lider Poznańskiej grupy SIETAR (Society for Intercultural Training and Research) w Poznaniu w latach 2012-2014.

aktualności pracowni

20.09.2016

Zapraszamy do udziału w warsztacie!

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w warsztacie

"Chciec mniej - mieć więcej, czyli o tym, jak mądrze uprościć swoje życie"

Warsztat stworzy okazję do:
 • Zastanowienia się, czym jest minimalizm i jakie są jego oblicza
 • Rozpoznania swoich potrzeb i możliwości ich realizowania
 • Zrozumienia, co kryje się za pogonią za perfekcjonizmem, mnożeniem dóbr i doświadczeń
 • Poznania technik psychologicznych, ułatwiających wprowadzenie w życie zasad zdrowego minimalizmu/ "redukcjonizmu"
 • Rozwoju osobistego
 • Relaksu
 • Dobrej zabawy

Warsztat odbedzie sie w siedzibie Pracowni Psychologicznej Bliżej: ul. Garbary 95/c19 w Poznaniu.
Data: 22 października 2016 (sobota) godz.: 10:00-13:15 (przewidziana jest 15 minutowa przerwa)
Koszt: 100 zł/osobę
W warsztacie uczestniczyć może maksymalnie 12 osób.
Aby uzyskać informacje i/lub zapisać się na warsztat proszę dzwonić pod numer telefonu: 603 097 027
Warsztat poprowadzi Natalia Rucińska-Wojtkowiak, psycholog i psychoterapeuta, członek zespołu Pracowni Psychologicznej Bliżej.
24.10.2015

Szkolenie dla Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu

Katarzyna Grabiec i Magdalena Zientalska poprowadziły dziś szkolenie "Komunikacja narzędziem budowania długotrwałych relacji z klientem" dla Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu. Rozmawialiśmy o stylach komunikacji i sposobach ich rozpoznawania u klienta. W oparciu o analizę transakcyjną (AT - teroria osobowości) szukaliśmy nowych rozwiązań dla powtarzających się trudnych sytuacji. Atmosfera i zaangażowanie sprzyjały pracy, pojawiło się wiele ciekawych wątków. To wielka przyjemność pracować w takim gronie. Pozdrawiamy i do zobaczenia w listopadzie!
01.09.2015

Nowa terapeutka w zepole Pracowni - dr Marta Karbowa

Pani Marta Karbowa jest doktorem nauk społecznych w zakresie psychologii i psychoterapeutą psychodynamicznym. Od 2014 roku pracuje jako adiunkt w Zakładzie Psychologii Ogólnej i Psychodiagnostyki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza.
Witamy w zespole !!!
12.05.2015

Psychodynamiczne Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży

Zajęcia w ramach Studium prowadzi Anna Kaczmarska z Ośrodka Psychoterapii Psychodynamicznej Relacja oraz nasza psychoterapeutka Magdalena Zientalska. Jako że dobiega końca pierwszy rok edycji 2014-2016 rozpoczynamy zapisy na edycję 2015-2017. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem mailowym m.zientalska@blizej.com.pl
01.03.2015

Książka naszej psychoterapeutki dr Moniki Marszał "Mentalizacja w kontekście przywiązania. Zdolność do rozumienia siebie i innych u osób z osobowością borderline".

Książka "Mentalizacja w kontekście przywiązania. Zdolność do rozumienia siebie i innych u osób z osobowością borderline" jest próbą syntezy dotychczasowego stanu wiedzy na temat mechanizmów powstawania zaburzeń osobowości z perspektywy teorii przywiązania i wywodzącej się z niej koncepcji mentalizacji.
22.02.2015

Spotkanie pt. "Podstawy pracy z grupą"

Spotkanie dla wszystkich zainteresowanych pracą trenerską. Omówiliśmy podstawy rozumienia procesu grupowego i wykorzystania wiedzy do diagnozy grupy i formułowania interwencji. Dziękujemy wszystkim za udział:)
Zajęcia poprawadziły Katarzyna Grabiec i Magdalena Zientalska.
26.01.2015

Moduł z psychoterapii psychodynamicznej dla Poznańskiej Szkoły Terapii Dzieci i Młodzieży

Weekendowe zajęcia dla uczestników szkolenia organizowanego przez Grupą Pro Alegria (GPA) obejmowały m.in. podstwawowe założenia psychoterapii psychodynamicznej, znaczenie przeniesienia i przeciwprzeniesienia w diagnozie i wyborze stylu pracy z pacjentem, psychodynamiczne ujęcie okresu latencji i adolescencji, omówienie indywidulanych przypadków (tzw. case study) oraz krótkie superwizje.
Zajęcia prowadziła Magdalena Zientalska.
12.01.2015

Zajęcia na studiach podyplomowych dla Uniwerytetu im. Adama Mickiewicza

Zajęcia dla uczestników Akademii Trenera poprowadziły Katarzyna Grabiec i Magdalena Zientalska. Tematyka obejmowała dynamikę procesu grupowego, zagrożenia związane z zawodem trenera oraz sytuacje trudne na grupie.
16.12.2014

Spotkanie na temat psychoterapii psychodynamicznej

14 grudnia odbył się bezpłatny warsztat dla osób zainetersowanych psychoterapia psychodynamiczną, poruszono temat przeniesienia i przeciwprzeniesienia i jego kluczowej roli w terapii. Spotkanie poprowadziła Magdalena Zientalska
03.11.2014

I Krajowa Konferencja Psychologii Klinicznej

W dniach 28-29 listopada 2014 w Instytucie Psychologii UAM odbyła się I Krajowa Konferencja Psychologii Klinicznej. Nasza psychoterapeutka Monika Marszał prowadziła sympozjum pt. "Rozwojowe, relacyjne i kliniczne aspekty mentalizacji" i wygłosiła wystąpienie na temat wyników badań prowadzonych w obszarze psychologii zaburzeń osobowości.
02.10.2014

Bezpłatny warsztat "Podejście integracyjne czyli jak twórczo korzystać z dorobku współczesnych szkół psychoterapii"

Warsztat jest pierwszym z cyklu spotkań "bliżej psychoterapii".

Termin: 22 listopada 2014 w siedzibie Pracowni.

Tematyka:
 • Poznawanie współczesnych szkół psychoterapii (podejście poznawczo-behawioralne, skoncentrowane na emocjach, humanistyczne, eriksonowskie)
 • Integrowanie różnych podejść psychoterapeutycznych w pracy z klientem i rozumienie roli psychoterapeuty
 • Poznawanie wybranych technik terapeutycznych z klientami
 • Praca nad planem psychoterapii w oparciu o studium przypadku
Zapisy pod numerami: 604 166 671 lub 603097 027

Warsztat poprowadzą: Katarzyna Grabiec oraz Natalia Rucińska
02.10.2014

GRATULUJEMY :)

Z przyjemnością zawiadamiamy, że 29 września naszej terapeutce Monice Marszał nadano stopień doktora nauk społecznych w dyscyplinie psychologia. Obrona pracy doktorskiej odbyła się w Instytucie Psychologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
01.07.2014

Warsztaty dla szkoły trenerów w Krakowie i Poznaniu

Zakończyły się kolejne warsztaty z Analizy Transakacyjnej prowadzone przez psychoterapeutki z zespołu Bliżej. Spotkania odbywają każdego roku m.in. w Warszawie, Poznaniu i Krakowie.
23.06.2014

V Europejski Kongres Ericksonowski, Kraków, 12-15.06.2014

Koleżanka z zespołu, Natalia Rucińsa, uczestniczyła ostatnio w międzynarodowej konferencji. Na stronie wydarzenia ciekawe pliki do pobrania dla zanteresowanych:)
12.06.2014

Z radością informujemy o ukończeniu przez terapeutki z naszego zespołu 4 - letniej Szkoły Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym

Magdalena Zientalska i Monika Marszał ukończyły 4 - letnie szkolenie przygotowujące do prowadzenia psychoterapii w nurcie psychodynamicznym. Krakowskie Centrum Psychodynamiczne jest placówką rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, Polskie Towarzystwo Psychitaryczne i Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej. Gratulujemy koleżankom z zespołu!
14.05.2013

Polecamy książkę. Autorką jednego z rozdziałów jest Monika Marszał.

Polecamy lekturę nowej książki! Z radością informujemy, że właśnie ukazała się nowa książka z obszaru psychologii klinicznej pt. “ Zaburzenia osobowości. Problemy diagnozy klinicznej”. Autorką jednego z rozdziałów jest Monika Marszał. Książka pod redakcją prof. Lidii Cierpiałkowskiej i dr Emilii Soroko ukazała się w nakładzie Wydawnictwa Naukowego UAM. Informacja od wydawcy: Autorzy monografii prezentują współczesne osiągnięcia medycyny i psychologii w obszarze diagnozy klinicznej zaburzeń osobowości. Wykraczają poza opis zaburzeń i proponują w ramach różnych paradygmatów spójne wyjaśnienia genezy i patomechanizmu zaburzeń osobowości. Książka jest skierowana nie tylko do klinicystów i terapeutów, ale także specjalistów zajmujących się funkcjonowaniem człowieka w różnych okresach życia. Szczególnie przydatna dla studentów psychologii, pedagogiki, medycyny, gdyż obok prezentacji modeli wyjaśniających psychopatologię osobowości, zawiera także opisy przypadków konkretnych typów zaburzeń osobowości.
28.03.2014

Zapraszamy na DRZWI OTWARTE

DLACZEGO DRZWI OTWARTE W BLIŻEJ?

Umów się na bezpłatną, profesjonalną konsultację psychologiczną z wybranym psychoterapeutą, który odpowie na pytania dotyczące psychoterapii i pomoże zdecydować czy psychoterapia będzie dobrym rozwiązaniem dla Ciebie.

GDZIE?

Pracownia Psychologiczna Bliżej, ul. Garbary 95/c19, Poznań, sprawdź mapkę na http://www.blizej.com.pl w zakładce „kontakt”.

JAK?

Zadzwoń i podaj hasło “Drzwi Otwarte”:
Tomasz Grabiec 662 183 537
Natalia Rucińska 603 097 027
Monika Marszał 503 700 080
Magdalena Zientalska 600 481 156

informacje o psychoterapeutach i ich adresy mailowe dostępne na stronie http://www.blizej.com.pl

ZAPRASZAMY !!!
13.03.2013

wykład dla Uniwersytetu Ekonomicznego

Kolejny wykład dla projektu Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy poprowadziła Magdalena Zientalska. Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu!
06.03.2013

Współpraca z Grupą Pro Alegria

Szkolenie dla rady pedagogicznej odbyło się w dość romantycznych okolicznościach, przy blasku świec - wszystko przez awarię prądu:) Całym zespołem pozdrawiamy szkołę i dziękujemy za zaangażowanie i miłe przyjęcie.
04.12.2013

Do zespołu dołączyła Pani Natalia Rucińska!

Z wielką radością ogłaszamy, że do zespołu Pracowni Psychologicznej "Bliżej" dołączyła Pani Natalia Rucińska. Pani Natalia jest psychoterapeutą integracyjnym, prowadzi terapię osób dorosłych – indywidualną oraz par, terapię rodzinną oraz grupową, a także terapię w języku angielskim.
08.11.2013

Szkolenie z Minnesockiego Wielowymiarowego Inwentarza Osobowości®-2 – MMPI®-2

5 listopada Monika Marszał ukończyła szkolenie z zakresu stosowania i interpretacji MMPI®-2, organizowane przez Pracownię Testów Psychologicznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
MMPI to test psychologiczny, stosowany przede wszystkim w diagnozie klinicznej do oceny osobowości i zaburzeń psychicznych. Znajduje on także zastosowanie w obszarach nieklinicznych, takich jak przesiewowe badania kandydatów do pracy czy rekrutacja na studia.
03.11.2013

Nowa osoba w zespole!

Z przyjemnością informujemy, że do zespołu Pracowni Psychologicznej "Bliżej" dołączyła Pani Monika Marszał - magister psychologii, psychoterapeuta psychodynamiczny, doktorantka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Witamy na pokładzie!
17.10.2013

Wykład na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu

Kolejny wykład w Poznaniu - rozmowy o kreatywności, poszukiwaniu źródeł inspiracji i mądrym wychowaniu.
16.10.2013

Zajęcia z psychologii ogólnej dla studentów kierunku coaching i doradztwo na WSNHiD

Polecamy studia na kierunku coaching i doradztwo na Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Są to pierwsze w Polsce studia licencjackie o takim profilu.
Zajęcia z psychologii ogólnej na I roku prowadzi nasza koleżanka z zespołu - Magdalena Zientalska.
14.10.2013

Wykłady dla Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

Wykład z zakresu kreatywności poprowadziła Magdalena Zientalska.Bardzo dziękujemy za zaproszenie!
01.09.2013

Warsztaty z podstaw analizy transakcyjnej w ramch Szkoły Trenerów Komunikacji opartej na Empatii

Trzydniowe warsztaty odbyły się w Krakowie, zajęcia poprowadziła Magda Zientalska. Omówiono analizę transakcyjną pod kątem przeżyć osobistych uczestniczek a także użyteczności teorii w pracy trenera. Trzy dni z AT to zdecydowanie za krótko, szczególnie dla tak dociekliwej i kreatywnej grupy. Całym zepsołem pozdrawiamy Kraków i do zobaczenia jak najszybciej !
29.08.2013

Organizacja dwóch 5 - dniowych wyjazdów integracyjnych dla rodzin zastępczych.

Wyjazdy pod nazwą Obóz Aktywnej Integracji oraz Warsztaty Umiejętności Społecznych odbyły się w Dworku w Jeziorkach. Rodziny (24 osoby) brały udział w warsztatach oraz zajęciach integracyjnych. Pierwszy wyjazd odbył się w dniach 1 - 5 lipca, drugi 19-23 sierpnia 2013. Poza zajęciami szkoleniowymi rodziny integrowały się poprzez wspólnie spędzany czas na zabawach, przy ognisku i wspólnych posiłkach. Piękne położenie Dworku w rozległym parku sprzyjało spacerom, a także refleksji:)
05.06.2013

Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży. Edycja IX

Trwają zapisy!! Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 10-07-2013. Dokładne informacje na stronie
www.kcp.krakow.pl
Zgłoszenia telefoniczne pod numerem: 601-406-432 mgr Piotr Miszewski, pocztą elektroniczną: szkolenia@opp.bydgoszcz.pl, listownie na adres: Ośrodek Psychoterapii Psychodynamicznej ul. Śniadeckich 18/4, 85-011 Bydgoszcz

Uczestnictwo w Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży proponujemy osobom, które zajmują się praca psychologiczną i pedagogiczną lub wykorzystują wiedzę psychologiczną w swojej pracy oraz studentom kierunków medycznych, psychologii, pedagogiki, etc. Udział w Studium umożliwia zdobycie umiejętności i wiedzy niezbędnej do prowadzenia grupowych zajęć profilaktycznych i psychoterapeutycznych oraz terapii indywidualnej w oparciu m.in. o teorię psychoanalityczną. Metoda szkolenia obejmuje zarówno własne doświadczenie treningowe jak i wykłady, warsztaty, superwizje i seminaria. Uczestnikom kursu prezentowana jest najnowsza wiedza teoretyczna wzbogacona doświadczeniem klinicznym autorów.

Psychoterapeuci Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego opierają swoja pracę terapeutyczną i szkoleniową na paradygmacie psychoanalitycznym. Pragmatycznie integrują podejście "deficytowe" i "konfliktowe" w diagnozie i leczeniu, na gruncie "psychologii ego".
28.04.2013

Analiza Transakcyjna dla przyszłych trenerów

Kolejne warsztaty z AT za nimi. Warsztaty odbyły się w ramach Szkoły Trenerów Komunikacji opartej na Empatii (organizator: Pracownia Psychoterapii i Rozwoju Osobistego po deszczu).
11.04.2013

Wykład w Centrum Medycznym Stanley

W ramach współpracy z Centrum Medycznym Stanley, Kasia Grabiec przeprowadzi wykład pt. "jak nawiązać bezpieczną więź z dzieckiem?" podczas imprezy "Zdrowa mama, zdrowy bobas". 13 kwietnia od godz. 10:00 w Centrum Medycznym Stanley. Zapraszamy!
14.03.2013

UWAGA: Trwają zapisy na grupę psychoedukacyjno - rozwojową!!!
Sprawdź i zapisz się.


Zapraszamy do zapisów na grupę zatytuowaną "Miłośnik psychologiczny", która prowadzona będzie pod okiem psychoterapeuów-trenerów.
KLIKNIJ TUTAJ BY POZNAĆ SZCZEGÓŁY Zapraszamy!!!
07.03.2013

Wykład na Uniwersytecie Ekonomicznym

Tym razem tematem wykładu było motywowanie dzieci do nauki. Prześledziliśmy tworzenie się motywacji i inicjatywy na podstawie psychospołecznej teorii rozwoju Erika Eriksona. Inspiracją były również rady autorek Faber i Mazlish na temat adekwatnej komunikacji z dzieckiem. Sprawdziliśmy też zasady funkcjonowania pamięci i możliwość ich wykorzystania w motywowaniu:)
07.02.2013

Nasz blogowy artykuł na łamach Endorfiny

Artykuł Magdaleny Zientalskiej pojawił się w e-magazynie rozwojowym Endorfina:czytaj tutaj Magazyn wydawany jes przez Dojrzewalnię Róż. Zachęcamy do odwiedzin!
05.12.2012

Jak rozmawiać z młodzieżą na temat seksualności

Szkolenie dla nauczycieli w Murowanej Goślinie przeprowadził Tomasz Grabiec. To już kolejne spotkanie z tym gronem, mamy nadzieję na wiele następnych:)
04.12.2012

Kolejny certyfikat w Pracowni!

Nasza Pracownia wzbogaciła się o kolejny certyfikat! Tym razem Tomasz Grabiec uzyskał poświadczenie ukończenia wieloletniego Integracyjnego Programu Szkolenia Psychoterapeutów w formie Certyfikatu Psychoterapeuty Integracyjnego.
04.12.2012

Wykład dla Profutury

Wykład na temat uczenia się i wpływu emocji na proces pszyswajania wiedzy dla uczestników "Akademia 50+" organizator: Profutura. Jak i po co się uczyć, jak zapamietywać, jak być skutecznym w procesie uczenia się - nad tym zastanawiali się zebrani uczestnicy.
22.11.2012

Uniwersytet Ekonomiczny

Wykład pt. "Podejmowanie decyzji konsumenckich przez dzieci" poprowadziła Magdalena Zientalska. To już kolejny wykład dla rodziców dzieci, kóre uczestniczą w projekcie Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy. Świetni organizatorzy oraz wymagające i jednocześnie życzliwe audytorium to przepis na dobrze spędzony, inspirujący czas.
03.11.2012

Akademia Trenera na Uniwersytecie

W październiku rozpoczęła się kolejna edycja Akademii Trenera na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM i po raz trzeci Katarzyna Grabiec będzie uczyć przyszłych trenerów Metodyki prowadzenia profesjonalnych szkoleń. Pierwsze spotkanie już za nami, kolejne w listopadzie i grudniu!
10.2012

Za nami cudowny Progressteron!

Za nami kolejna jesienna odsłona Festiwalu Progressteron. W tym roku Bliżej zaproponował swoją ulubioną Analizę Transakcyjną oraz rozmowy o związkach.
Podczas warsztatów "Dzień dobry i co dalej...?" dwanaście fantastycznych kobiet poznawało Analizę Transakcyjną pod okiem Kasi Grabiec. Uczestniczki dzieliły się swoimi historiami, refleksjami i dobrze bawiły w babskim gronie!
Podczas warsztatu "W co grają ludzie?" Magdy Zientalskiej, kameralne grono pięknych kobiet dyskutowało o grach między ludźmi. Było inspirująco, zabawnie i energicznie. Świetny czas!
Miłą atmosferę stworzyły również uczestniczki krótkiego spotkania dotyczącego twórczości
Było również o związkach! Jak je budować, jak tworzyć dobrą komunikację - zastanawiały się uczestniczki warsztatu Tomka Grabca.

Wszystkim uczestniczkom bardzo dziękujemy za udział i serdecznie pozdrawiamy!!!!!!!
02.10.2012

Uwaga: Progressteron!!

Zbliżają się weekendy progressteronowe czyli rozwój, zabawa, spotkania bardziej i mniej poważne, taniec, joga, rozmowy o szczęściu, poszukiwaniu siebie, twórczości. Dla każdego coś inspirującego! Zapraszamy serdecznie w imieniu organizatora i swoim bo wydarzenie warte jest uwagi!

Kliknij tutaj by poznać szczegóły
27.09.2012

Wykład na Ekonomicznym Uniwersytecie Dziecięcym

"Dlaczego orły nie pływają? O wspieraniu zdolności i talentów dzieci" Prezentacja Teorii Wielorakiej Inteligencji Howarda Gardnera.
Wykład dla rodziców odbył się w fantastycznej atmosferze. Rozmowy, pytania, różne punkty widzenia. Cieszymy się bardzo na kolejne spotkania pod koniec listopada!!
14-16.09.2012

Analiza Transakcyjna. Kraków.

Kolejny moduł z AT dla przyszłych trenerów w Krakowie zakończony. Kraków zawsze ma najlepsze niespodzianki:) To był weekend pod znakiem intensywnej pracy i wyśmienitej zabawy. Super czas.
Było o stanach Ego, transakcjach, pozycjach życiowych, nakazach, zakazach i przyzwoleniach. Modele Berna, Hay, Steinera. Dużo się działo, zarówno na poziomie poznawczym jak i emocjonalnym. Analiza daje niesamowite możliwości oglądnia swojego życia w wielu wymiarach.
06-09.09.2012

Zajęcia warsztatowe dla specjalistów w ramach XXVI Letniej Szkoły Instytutu Psychologii Zdrowia PTP www.psychologia.edu.pl

Podczas spotkań grupowych uczestnicy poznawali: "Metody i proces rozbrajania mechanizmów leku i depresji" oraz "Metody i strategie pomocy w łagodzeniu gniewu i rozwijaniu kontroli agresji interpersonalnej".
Ciekawe wykłady i niezpomniane spotkania ze sławami polskiej psychoterapii: prof. C.Czabała, prof. J.Melibrudą, prof. B. de Barbaro i B.Białkiem (red. nacz. "Charakterów").
Niesomowite doświadczenie!
01.08.2012

Warsztaty dla Kostrzyna

Zakończyły się dziś 3-dniowe warsztaty z psychologiem dla uczestników projektu unijnego w Kostrzynie. Obie grupy wniosły na zajęcia dużo zaangazowania i humoru. Taka praca to przyjemność!
06-08.07.2012

Analiza Transakcyjna w Warszawie, po raz kolejny!

Katarzyna Grabiec przeszkoliła z elementów AT przyszłych trenerów uczących się w Szkole Trenerów Komunikacji opartej na Empatii. Jak zawsze z AT było inspirująco i rozwijająco! Ogromne, ciepłe pozdrowienia dla wszystkich uczestniczek:)
27.06.2012

Wrażenia po warsztatach w Krakowie i Poznaniu:)

Zajęcia z Analizy Transakcyjnej dla Szkoły Trenerów Dojrzewalni w Poznaniu i Krakowie już za nami. Można powiedzieć, że to były bajeczne (a raczej bajkowe:)) weekendy, które zawiodły nas w fascynujący świat naszych ulubionych bajek z dzieciństwa. Okazały się one skarbnicą informacji o nas samych, a przyjrzenie się im z perspektywy marsjańskiej (ciekawych odsyłamy do ksiązki Berne'a) przyniosło nie tylko mnóstwo radości, ale też świeże spojrzenie na nasze dziecięce, dawno zapomniane sprawy...Uczestniczkom dziękujemy!!!
11.06.2012

Wprowadzenie do Analizy Transakcyjnej w Poznaniu

W dniach 22-24 czerwca Kasia Grabiec poprowadzi 3 - dniowe warsztaty z analizy transakcyjnej w Poznaniu. Przyszli trenerzy w dobrych rękach! Zapraszamy na stronę organizatora:Dojrzewalnia Róż
27.05.2012

Warsztaty dla GRAWER POLSKA

Dziś trenerzy Bliżej odwiedzili weekendowe szkolenie w Brzedni by przeprowadzić warsztaty z komunikacji dla pracowników Grawer Polska. Mimo niedzieli i kuszących warunków pogodowych grupa wykazała zaangażowanie i chęć pracy, było poczuczająco ale i zabawnie! Gratulujemy Grawer Polska zespołu!
15.05.2012

Warsztaty z AT dla przyszłych trenerów. KRAKÓW.

15 czerwca rozpoczną się 3 - dniowe warsztaty z analizy transakcyjnej w Krakowie. Gdańsk już za nami, pora ruszyć w przeciwnym kierunku:)
17.05.2012

Pozytywne głosy o warsztatach na festiwalu Progressteron

Właśnie dotarły do nas ankiety z warsztatów z analizy transakcyjnej przeprowadzonych przez trenerów Bliżej. Bardzo się cieszymy, że uważacie je za udane, my również wspominamy je bardzo, bardzo ciepło:) Do zobaczenia w kolejnej edycji!

Z ankiet:
"Bardzo fajne zajęcia: 6 godzin minęło jak z bicza trzasł:-) Z pewnoscią zapiszę się jeszcze na następne zajęcia tego typu"
"Profesjonalne, pełne wyczucia i wiedzy prowadzące. Jestem pod wrażeniem!"
"Interesujące, profesjonalnie prowadzone. Ciekawe i proste przedstawienie niełatwej metody"
"Świetne zajęcia, piękne miejsce!"
06.05.2012

Warsztaty z Analizy Transakcyjnej dla trenerów w ramach Studium Integralnego- Gdańsk

Już w najbliższy weekend Magdalena Zientalska poprowadzi warsztaty wprowadzające do teorii Analizy Transakcyjnej. Warsztaty odbywają sie w ramach Studium Umiejętności Osobistych Trenera i Lidera, które jest I etapem Szkoły Trenerów Komunikacji opartej na Empatii. Organizatorem jest Dojrzewalnia Róż
W ciągu maja i września Magda poprowadzi również warsztaty z Analizy Transakcyjnej (AT) podczas dwóch edycji w Krakowie. Grupa warszawska i poznańska poznawać będzie AT pod okiem Kasi Grabiec!
05.05.2012

Kolejne warsztaty z serii "Dojrzewanie, intymność i seks"

W najbliżą środę odbędzie się kolejny warsztat dla młodzieży gimnazjalnej. Tomasz Grabiec i Magdalena Zientalska odpowiadają na wszystkie "trudne" pytania. Do zobaczenia!
19.04.2012

Wykład dla rodziców na Uniwersytecie Ekonomicznym

Dziś odbył się wykład pt. "Zarządzanie emocjami", który poprowadziła Katarzyna Grabiec. zapraszamy do galerii!
12.03.2012

WARSZTATY Z ANALIZY TRANSAKCYJNEJ

1. "W co grają ludzie"

Warsztat analizy gier interpersonalnych, które prowadzimy w związkach, z przyjaciółmi, ze znajomymi w pracy. Zapraszamy do zapoznania się ze sposobem rozumienia relacji, jaki proponuje Analiza Transakcyjna: sposobów ich tworzenia, powodów ich zrywania, powtarzających się nieporozumień i kłótni.

Wspólnie zastanowimy się i spróbujemy odpowiedzieć na pytanie „W co grają ludzie?“, a przede wszystkim „W co gramy my sami?“. Jakich ludzi wybieramy na przyjaciół, jakich na partnerów? Czy potrafimy być blisko, czy umiemy zaufać? Przyjrzymy się jak wyglądają nasze związki, jakie są ich losy, co nas niepokoi, a co cieszy.

Termin: 21 kwietnia 2012

Cena: 120 zł

Czas trwania: 6 godzin

Zapisy: m.zientalska@blizej.com.pl lub tel.600-481-156


2."Twój scenariusz życiowy"

Warsztat analizy skryptu życiowego budowanego na podstawie nakazów, zakazów, przyzwoleń, driverów. Skrypt, inaczej scenariusz, to nieświadomy plan życiowy, według którego można przeżyć całe swoje życie.

O scenariuszu, który „odegramy”, decydujemy w dzieciństwie, decyzje te są nieświadome, podejmowanie niewerbalnie. Odkrywanie elementów swojego scenariusza to niezwykły proces, który może prowadzić do bardziej świadomego i satysfakcjonującego życia.

Termin: 19 maja 2012

Cena: 150 zł

Czas trwania: 8 godzin

Zapisy: m.zientalska@blizej.com.pl lub tel.600-481-156

23.02.2012

"Bliżej" juz w marcu na festiwalu PROGRESSTERON

Pracownia "Bliżej" występuje w tym roku jako partner festiwalu PROGRESSTERON. Prezentowane przez nas warsztaty odbedą się w naszej siedzibie, serdecznie zapraszamy na warsztaty z Analizy Transakcyjnej, które odbędą się 10 oraz 17 marca. Szczegółowe informacje dostępne na stronie Dojrzewalni Róż
Zapraszamy!
22.02.2012

Kolejne szkolenie dla Uniwersytetu Adama Mickiewicza

Już w najbliższą sobotę kolejne szkolenie w ramach Akademi Trenera poprowadzi Pani Katarzyna Grabiec.
01.02.2012

"Wszystko na temat dojrzewania, seksu i intymności"

Zajęcia dla młodzieży gimnazjalnej. Magda Zientalska i Tomek Grabiec odpowiadali na WSZYSTKIE pytania gimnazjalistów dotyczące dojrzewania, seksualności, relacji, intymności. Za tydzień kolejne 4 spotkania!
18.01.2012

Szkolenie "Rozmowy z trudnymi rodzicami"

Szkolenie dla rady pedagogicznej w oparciu o analizę transakcyjną w Pracowni "Bliżej" poprowadziła Magdalena Zientalska. Szkolenie objęło elementy AT: stany Ja, drivery, pozycje życiowe. W ramach szkolenia odbyła się również godzinna superwizja grupowa.
14-15.01.2012

Akademia Trenera - studia podyplomowe w ramach Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu

Ćwiczenia na temat metodyki prowadzenia szkoleń dla uczestników Akademii prowadziła Katarzyna Grabiec.
31.12.2011
01.01.2012

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU !!!!!!

Pracownia Psychologiczna "Bliżej" składa wszystkim życzenia szczęśliwego, zdrowego, najlepszego Nowego Roku. Niech wam się wszystko układa po waszej myśli albo i lepiej!
24.11.2011

Akademia Młodego Ekonomisty-Uniwersytet Ekonomiczny

Warsztaty dla gimazjalistów pt. "Techniki szybkiego uczenia się. Praktyczne zastosowanie technik zapamiętywania" przeprowadziła Katarzyna Grabiec. Podczas wykładu gimnazjaliści trenowali najskuteczniejsze techniki zapamiętywania, miedzy innymi technikę haków (zakładki osobiste), metodę łańcuchową, technikę słów zastępczych - niezastąpioną w nauce języków obcych.
Kliknij by przejść do galerii zdjęć:)
22.11.2011

Szkolenie z asertywności dla rady pedagogicznej

"Gdy uczniowie przekraczają granice. Asertywność w relacji nauczyciel - uczeń" to jedno ze szkoleń cieszących się największym powodzeniem. Dostajemy dużo pozytywnych zwrotów na temat zawartych w nim treści. Oprócz niezbędnej teorii szkolenie zawiera wiele konkretnych wskazówek dotyczącycych reakcji nauczyciela oraz całej szkoły w odpowiedzi na trudne, powtarzające się zachowań uczniów. Duży nacisk kładziemy na budowanie w szkole wspólnej strategii działania i tworzenia sieci wsparcia wśród nauczycieli.
19.11.2011

"Komunikacja z uczniem w okresie adolescencji" oraz wykład: "Jak rozmawiać z dzieckiem o seksualności?"

Szkolenie oraz wykład dla Zespołu Szkół Społecznych nr 2 w Poznaniu.
27.10.2011

Wykład na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu

Wykład dla rodziców dzieciaków-uczestników Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego. Dotyczył tematu: "Bunt nastolatka. Sztuka wychowania - rola rodzica". Poruszone zagadnienia:
 • Jak przetrwac trudny okres dojrzewania dziecka?
 • najcześciej popełniane błędy wychowawcze.
 • Jak mówić do nastolatków aby słuchały. Jak słuchać by do nas mówiły.
 • Komunikacja rodzic - dziecko.
 • Pomiędzy autorytetem a "tresurą".
 • Znaczenie szacunku i zaufania.
Link do wykładu - zapraszamy!
Zapraszamy do kontaktu

Jesteśmy BLIŻEJ Ciebie

Psycholog Katarzyna Grabiec Psycholog Tomasz Grabiec Psycholog Magdalena Krawiarz Psycholog Katarzyna Lewczycka